W dzisiejszych czasach aplikacje mobilne zyskały dużą popularność wśród użytkowników smartfonów. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają aplikacje mobilne ułatwiające organizowanie wizyt lekarskich, pomiar ciśnienia i kontakt z lekarzem.
Trend troski o zdrowie w połączeniu z wykorzystaniem możliwości, jakie daje rozwój nowych technologii, dał początek stworzeniu aplikacji, które znalazły zastosowanie w służbie zdrowia. Aplikacje mobilne, o których mowa, są nie tylko przydatne w komunikacji z lekarzami, ale i posiadają bardziej zaawansowane funkcje, tj. wzywanie karetki pogotowia.
Wszystko zaczyna się od znalezienia lekarza, który pomoże nam uporać się z chorobą. ZnanyLekarz.pl to największa wyszukiwarka specjalistów w naszym kraju. W mgnieniu oka pomaga znaleźć wizytę lekarską w określonej lokalizacji w całej Europie. Aplikacja dostępna jest na system iOS i Android. Umówioną wizytę warto zanotować, żeby o niej nie zapomnieć. Aplikacja Zdrowy Kalendarz doskonale sprawdza się jako terminarz, który sugeruje badania lekarskie rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia. Jego opcje umożliwiają dodawanie zaplanowanych wizyt i ustawianie przypomnień poprzez e-mail oraz SMS.
W sklepach z aplikacjami mobilnymi dostępne są takie, które na podstawie parametrów życiowych wprowadzonych przez użytkownika ułatwiają diagnozę domniemanych schorzeń. Oczywistym jest fakt, że nie są one w stanie zastąpić badania przeprowadzonego przez specjalistę. W sytuacjach niewymagających natychmiastowej reakcji nieoceniony może okazać się kontakt z medykiem za pośrednictwem aplikacji mobilnej właśnie. Jedna z nich nosi nazwę First Opinion – Text a Doctor i ma formę komunikatora umożliwiającego prowadzenie konwersacji chorego z doktorem przez całą dobę. Tego typu aplikacje przypominają nieco portal społecznościowy typu Facebook, ponieważ w dużym stopniu pełni taką funkcję. Każdy specjalista będący użytkownikiem wspomnianej aplikacji posiada informacje na temat swojej specjalizacji oraz ranking na podstawie odpowiedzi udzielonych on-line. Z kolei chorzy dysponują opcją wystawiania opinii specjalistom.
Twórcy aplikacji mobilnych nieustannie zaskakują. W najnowszych smartfonach istnieje bowiem funkcja przeprowadzenia badania EKG z użyciem aplikacji AliveCor. Zdaniem lekarzy tego typu rozwiązanie ma swoje zalety, ponieważ umożliwia chorym skarżącym się na problemy pracy serca stale monitorować parametry swojego organizmu, co daje im poczucie kontroli nad objawami. Ciekawym przykładem aplikacji mobilnej jest Cardiio – służąca do pomiaru pracy serca na podstawie fali tętna rejestrowanej na podstawie… trudno dostrzegalnej zmiany koloru twarzy. Specjaliści z branży IT pomyśleli również o lekarzach. Aplikacje dedykowane specjalistom, dają np. możliwość wglądu do kopii zdjęć rentgenowskich albo przy pomocy aparatów o wysokiej rozdzielczości, przeprowadzać nieskomplikowane badania laryngologiczne.
Coraz więcej Polaków korzysta z aplikacji mobilnych przydatnych w służbie zdrowia. Część z nas już teraz zastanawia się nad tym, czy w najbliższym czasie elektroniczna dokumentacja medyczna będzie dostępna w tej postaci.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…