W czasach, gdy większość aktywności przenosi się na urządzenia mobilne, tj. smartfony czy tablety, możliwość dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej wydaje się naturalnym, a przy tym wielce pożądanym zjawiskiem. Twórcy systemu wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów, dając im opcję wglądu w EDM za pośrednictwem telefonu.
Dostęp mobilny umożliwia korzystanie z zasobów elektronicznej dokumentacji medycznej z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Chorzy, którzy na co dzień bardzo chętnie korzystają z aplikacji mobilnych, dających dostęp do rozrywki, pozwalających na tworzenie zestawień porównujących osiągnięcia, aktywność fizyczną w określonym przedziale czasowym, poziom wydatków itp., chcą mieć dostęp do e-kartoteki. Jednostki służby zdrowia oraz firmy z branży nowych technologii dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom chorych, stąd pomysł wcielenia w życie e-usług mobilnych.
Mechanizm działania jest prosty: pacjent korzysta z dowolnego urządzenia mobilnego, tj. laptop, smartfon, tablet z dostępem do sieci, natomiast po stronie placówki medycznej jest obsługa systemu elektronicznej dokumentacji medycznej, która umożliwia wgląd do e-kartoteki oraz aplikacja na nośniku mobilnym, która będzie obsługiwała system EDM lub przeglądarka internetowa, która posłuży m.in. do weryfikacji danych do logowania.
Pacjentom zależy na tym, aby w szybki i bezproblemowy sposób korzystać z systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. Wgląd w historię choroby powinien, zdaniem chorych, umożliwiać dostęp do wyników badań, bez konieczności osobistego odbioru ich w jednostce służby zdrowia. Kolejne udogodnienie, którego oczekują pacjenci, to wygodna opcja przechowywania i wyświetlania e-recept, e-oświadczeń i e-zwolnień, które można także wydrukować, w celu okazania pracodawcy lub farmaceucie. Opisane rozwiązanie wyeliminowałoby problem nieczytelności wspomnianych dokumentów, które w tradycyjnej formie wiążą się głównie z wymogiem narzucanym przez system biurokracji.
Chorzy z nadzieją spoglądają w przyszłość, licząc na to, że mobilna wersja elektronicznej dokumentacji medycznej ułatwi im życie. Należy podkreślić, że aby oczekiwania te weszły w życie, niezbędna jest zmiana aktów prawnych, które regulują korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej oraz systemów informatycznych.
Rozważając kwestie mobilności danych zawartych w elektronicznej dokumentacji medycznej, należy pochylić się nad tematem związanym z autoryzacją dostępu do informacji na temat stanu zdrowia oraz metod ochrony danych, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Kluczowy jest zatem właściwy wybór technologii, systemów oraz aplikacji, które zostaną przypisane danej jednostce służby zdrowia. Proces przygotowania systemu wymaga sporego zaangażowania, ale warto podjąć ten wysiłek.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…