Aby odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie, należy dokonać przeglądu ofert dostępnych na rynku i porównać ich funkcjonalności. Przyjazne narzędzia i funkcje elektronicznej dokumentacji medycznej znacznie usprawniają pracę kadry zatrudnionej w placówkach medycznych.
Firmy z branży IT oferują oprogramowania, których celem jest zapewnienie komfortu pracy pielęgniarkom, położnym i lekarzom. Oprogramowanie dedykowane szpitalom, przychodniom i gabinetom medycznym zawiera m.in. indywidualne formularze, opcję szybkiej wymiany informacji z laboratorium oraz możliwość załączania dokumentacji zewnętrznej. Ale to nie koniec zalet elektronicznej dokumentacji medycznej.
System elektronicznej dokumentacji medycznej powinien być przyjazny i łatwy w obsłudze, aby pracownicy służby zdrowia niezależnie o wieku, mogli nauczyć się korzystać z niego. Jedną z najbardziej użytecznych funkcji jest rzecz jasna tworzenie czytelnej dokumentacji medycznej, gwarantującej błyskawiczny dostęp do informacji o chorym. Szybkie dotarcie do pożądanych danych zapisanych w elektronicznej dokumentacji medycznej umożliwia inteligentna wyszukiwarka.
Zarówno świadczeniodawcy, jak i świadczeniobiorcy, zależy na tym, żeby sprawne przeprowadzić wizytę lekarską. Dla menedżerów nieocenioną funkcją jest opcja zarządzania całą strukturą organizacyjną jednostki medycznej oraz system rozliczeń i raportowania do Narodowego Funduszu Zdrowia.
W celu zrealizowania zadań, o których mowa, użytkownicy elektronicznej dokumentacji medycznej korzystają z dostępnej w niej bazy chorych z dostępem do danych pacjenta. Przejrzysty terminarz umożliwia z kolei szybkie wyszukiwanie terminów wizyt lekarskich, a słowniki ICD-9 czy ICD-10 ułatwiają pracę specjalistom. Równie przydatnym narzędziem, który znacznie przyspiesza dopełnienie formalności, jest szablon wywiadu, badań oraz zaleceń i gotowe druki do wypełnienia przez pracownika służby zdrowia.
System, który na bieżąco dostosowuje się do aktualnych przepisów prawa zapewnia bezpieczeństwo, dzięki automatycznie tworzonym kopiom zapasowym dokumentów. Elektroniczna dokumentacja medyczna pozwala także na wystawianie e-Recept. Z kolei opcja eksportu elektronicznej dokumentacji medycznej przy pomocy formatów XML i PDF pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby przeznaczyć na zmianę formatu. Możliwość prezentowania wyników badań w postaci przejrzystych wykresów i trendów umożliwia czytelne porównanie określonych parametrów. Wymiana dokumentacji medycznej pomiędzy placówkami znaczenie przyspiesza proces stawiania skutecznej diagnozy.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…