Wystawianie elektronicznych skierowań
Moduł umożliwia wystawianie i anulowanie e-Skierowań w formacie HL7 CDA, podpisanych podpisem kwalifikowanym lub certyfikatem wydanym przez ZUS (tym samym, którym jest wykorzystywany np. do podpisywania e-Recept i e-ZLA). Zgodnie z przepisami, na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, leczenie szpitalne i badania diagnostyczne: TK, MR i PET skierowania będą musiały być wystawiane w formie elektronicznej. Po wystawieniu elektronicznego skierowania w systemie Mediporta i poprawnym zweryfikowaniu danych na e-Skierowaniu w systemie P1 pacjent otrzyma 4-cyfrowy kod dostępu, dzięki któremu może zrealizować zlecone świadczenia specjalistyczne w wybranej przez siebie placówce medycznej.
Dzięki modułowi wystawiania e-Skierowań:
- skrócisz czas wystawiania skierowania, dzięki prostemu w obsłudze formularzowi e-Skierowania
- szybko uzupełnisz na e-Skierowaniu dane wymagane, dzięki podpowiedziom np. kodów rozpoznań ICD-10
- sprawnie podpiszesz e-Skierowanie, wykorzystując podpis kwalifikowany lub certyfikat wydany przez ZUS
Funkcje i ułatwienia dostępne podczas wystawiania e-Skierowań
- wystawianie i wysyłanie e-Skierowań do systemu P1 (w ramach dodatkowego modułu wystawianie e-Skierowań)
- generowanie wydruku informacyjnego e-Skierowania dla pacjenta
- podgląd kodu dostępowego e-Skierowania w systemie Mediporta
- wysyłanie dokumentu anulowania e-Skierowania (np. w przypadku błędnego rozpoznania ICD-10)
- możliwość wysyłania kodów dostępowych e-Skierowań w wiadomościach SMS z poziomu systemu Mediporta, np. w przypadku pacjentów, którzy nie korzystają z Internetowego Konta Pacjenta (IKP)
- ponawianie e-Skierowań z historii
Integracja z systemem EWP
W ramach modułu wystawiania e-Skierowań placówka medyczna zyskuje również dostęp do funkcji związanych z integracją z systemem Ewidencji Wjazdów do Polski (EWP). Dzięki integracji lekarz POZ może wystawić pacjentowi zlecenie badania w kierunku w SARS-CoV-2 (COVID-19) i przesłać je do EWP, zgodnie z aktualnymi schematami zlecania testów na koronawirusa. Po przeprowadzeniu badania, wynik testu jest automatycznie pobierany do systemu Mediporta i jest widoczny m.in. w historii zdrowia i choroby pacjenta.