Przed managerami wielu polskich placówek służby zdrowia stoi decyzja o wyborze systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. Jakimi kryteriami powinni się kierować?
Odgórny wymóg prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej jest częścią systemu informatyzacji polskiej służby zdrowia. Zakłada on m.in. wprowadzenie elektronicznych kart chorych, e-recept i e-skierowań. Wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej ma na celu zoptymalizować funkcjonowanie lecznic. Dzięki niej praca lekarzy, pielęgniarek i położnych zostanie w znacznym stopniu uproszczona, ponieważ od teraz wgląd w dokumentację i wyniki badań chorych zajmie zaledwie kilka sekund. Przebieg analizy i raportowania procesów, które są realizowane w placówce, ulegnie automatyzacji. W rezultacie wprowadzenie tego rozwiązania w każdej placówce medycznej w znacznym stopniu zredukuje koszty jej prowadzenia.
Warto również podkreślić, że elektroniczna dokumentacja medyczna pozwala na tworzenie formularzy wizyty lekarskiej, dzięki temu, że system wyposażony jest w szablony wszystkich potrzebnych dokumentów. Co ważne, większość z nich posiada słowniki, tj. I CD -9, I CD-10 czy I CF, jak i bazę leków. System elektronicznej dokumentacji medycznej pozwala również na odnotowanie wszystkich ważnych informacji niezbędnych do stworzenia kompletnej historii choroby pacjenta, tj. alergie, przebyte zabiegi oraz dołączania wszystkich dokumentów dostarczonych przez chorego.
Szukając firmy z branży nowych technologii, która wdroży system elektronicznej dokumentacji medycznej, warto wybrać tę, która może poszczycić się bogatym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami. Rzetelny dostawca systemu zagwarantuje, że placówka służby zdrowia może liczyć na profesjonalną współpracę i serwis. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności systemu elektronicznej dokumentacji medycznej i dopasować je do profilu lecznicy.
Oprócz kwestii technicznych i formalnych, system elektronicznej dokumentacji medycznej powinien także zadbać o potrzeby chorych. Opcja rejestracji przez internat to tylko jeden z przykładów dogodnych funkcjonalności EDM. Kolejną jest możliwość odbycia wideo-konsultacji w przypadku, gdy wizyta lekarska nie jest konieczna. Dzięki temu chory oszczędza czas na dojazd do placówki służby zdrowia.
Istotne jest również to, aby system elektronicznej dokumentacji medycznej był na bieżąco aktualizowany. Ponadto system powinien być intuicyjny w obsłudze, aby personel medyczny nie miał problemów z korzystaniem z jego możliwości. Ogromną zaletą jest również przejrzysty interfejs. Mimo łatwego poruszania się w środowisku nowego programu, pracownicy lecznicy powinni być profesjonalnie przeszkoleni, aby w porę wdrożyć ich w nowy system prowadzenia dokumentacji medycznej. Wszystko to ma na celu usprawnienie działania całej jednostki służby zdrowia i wspieranie jej rozwoju.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…