Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, podmioty służby zdrowia będą mogły prowadzić dokumentację medyczną w tradycyjnej, papierowej formie, tylko do końca lipca 2017 r. Od kilku lat w wielu firmach trwają prace nad udoskonaleniem programów dedykowanym szpitalom, przychodniom i gabinetom lekarskim. Skupmy się na najważniejszych funkcjonalnościach EDM, aby wybrać tę, która spełnia wymagania placówki.
Prezentujemy 7 najważniejszych funkcji elektronicznej dokumentacji medycznej, które należy wziąć pod uwagę, wybierając system:
Po pierwsze należy rozpatrzyć, czy elektroniczna dokumentacja medyczna spełnia wymogi placówki medycznej, bowiem nieco inne zastosowanie ma oprogramowanie przeznaczone dla szpitala, inne dla przychodni i indywidualnych praktyk lekarskich. Informację o przeznaczeniu znajdziemy w opisie EDM.
Jeśli placówka wystawia faktury lub paragony, to moduł komercyjny musi być integralną częścią elektronicznej dokumentacji medycznej.
To użyteczna funkcja, która pozwala tworzyć i edytować w czasie rzeczywistym harmonogram zaplanowanych wizyt i badań. Jest dostępny niemal w każdej wersji elektronicznej dokumentacji medycznej.
Baza leków jest fundamentem udogodnienia w postaci wystawiania recept w systemie komputerowym. Baza leków może być własna, stworzona na podstawie wykazów urzędowych lub dostarczona przez zaufanego producenta, np. KS-BLOZ, PharmIndex, lub BAZYL. Warto zadbać, aby wybrana baza była codziennie aktualizowana, tak jak KS-BLOZ, i zawierała wykaz leków refundowanych, bardzo przyspieszający pracę lekarza z receptami.
Zasób, jakim jest baza wiedzy dostępna w elektronicznej dokumentacji medycznej, to bezpośrednia pomoc operatorów, dostępna on-line oraz karty leków MZ.
W zależności od profilu działalności placówki służby zdrowia, należy rozważyć, czy kooperacja z laboratoriami analitycznymi jest niezbędna.
Z elektronicznej dokumentacji medycznej można korzystać, wykupując miesięczną, roczną lub bezterminową licencję z rocznym prawem do pobierania kolejnych wersji systemu. Roczna aktualizacji wykazu leków refundowanych MZ jest zazwyczaj płatną opcją – jest to koszt rzędu 50 zł.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…