Oprogramowanie Mediporta dostępne jest za pośrednictwem dowolnej wspieranej przeglądarki internetowej, dlatego każdy z klientów otrzymuje bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów i opłat możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do danych z dowolnego miejsca.
W pierwszej kolejności warto zauważyć rzecz oczywistą: zdalny dostęp to konieczność w przypadku wizyt domowych lekarzy i pracy pielęgniarek środowiskowych. W przypadku większych placówek dostęp z dowolnego miejsca może przełożyć się na usprawnienie pracy dzięki tabletom i sieciom bezprzewodowym WiFi.
Prowadzenie indywidualnej praktyki lekarskiej lub indywidualnej praktyki pielęgniarek i położnych oznacza zazwyczaj samodzielne prowadzenie terminarza umówień w formie papierowej. Nowoczesne oprogramowanie, automatycznie dostosowujące się do możliwości urządzeń mobilnych, pozwala na bezproblemowe przeniesienie dotychczasowych przyzwyczajeń do świata elektronicznego. Dzięki systemowi dostępnemu przez przeglądarkę, smartfon lub tablet z powodzeniem zastąpi tradycyjny papierowy terminarz. Jest to rozwiązanie tym bardziej korzystne, jeśli umawianiem zajmuje się inna osoba – wtedy zarówno lekarz, pielęgniarka oraz położna, jak i rejestracja posiadają natychmiastowy wgląd w te same dane.
Możliwość pracy zdalnej to ogromna zaleta dla zarządców placówek, którzy dzięki niej mogą w każdej chwili skorzystać z raportów obrazujących stan i finanse placówki, a co za tym idzie szybciej reagować na ewentualne problemy zagrażające jej funkcjonowaniu.
Z dostępu z dowolnego miejsca skorzystają także osoby rozliczające placówki z NFZ i innymi płatnikami, dzięki możliwości generowania i wymiany raportów z systemami NFZ bez konieczności przyjazdu na miejsce. Możliwość pracy zdalnej to także ogromne udogodnienie dla informatyków wspierających pracę przychodni i gabinetu, którzy mogą rozwiązywać ewentualne problemy z oprogramowaniem niemal natychmiast, bez wychodzenia z biura i bez korzystania z niebezpiecznych narzędzi do przejmowania kontroli nad stanowiskiem użytkownika.
Jeśli podmiot leczniczy realizuje usługi medyczne w wielu lokalizacjach, system informatyczny działający w chmurze i dostępny poprzez przeglądarkę internetową jest najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym na jednoczesnej pracy na tej samej bazie danych. Dzięki temu usprawniona zostaje obsługa ruchu pacjentów, ponieważ raz wprowadzone dane o pacjencie dostępne są dla rejestracji we wszystkich oddziałach. Łatwiej również zachować ciągłość leczenia, dzięki współdzieleniu dokumentacji medycznej. Podobnie raporty dla zarządców uwzględniają globalne dane i ułatwiają wnioskowanie na temat całego przedsiębiorstwa.
Warto podkreślić, że w przypadku pracy zdalnej z systemem Mediporta nie ma konieczności instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania, konfiguracji wirtualnych sieci prywatnych i połączeń zdalnego pulpitu itp. Zdalny dostęp odbywa się tak jak każdy inny: za pomocą przeglądarki internetowej i przy wykorzystaniu indywidualnego konta oraz hasła użytkownika, a jeśli to wskazane – również hasła jednorazowego SMS.
Kolejne powody, dla których warto zdecydować się na wdrożenie systemu Mediporta przedstawimy w artykułach, które ukażą się na przestrzeni kolejnych tygodni:
Zachęcamy również do zapoznania się z dotychczasowymi materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa, dostępności i kosztów wdrożenia systemu Mediporta:
Jako uzupełnienie artykułu pragniemy przedstawić opinie pracowników Fundacji DROGA, w której w maju 2014 r. wdrożone zostało oprogramowanie Mediporta. Wszystkie zapytane przez nas osoby zgodnie wyraziły zadowolenie z możliwości aplikacji, przede wszystkim zwracając uwagę na korzyści wynikające z zastosowania architektury chmurowej i dostępu do systemu za pomocą przeglądarki internetowej:
Program jest bardzo praktyczny, dopasowany do realnych potrzeb terapeutów. Łatwo w nim rozliczać świadczenia, łatwy jest dostęp do już zapisanych danych. Dobra jest też możliwość modyfikacji ustawień programu. W kalendarzu szybko można znaleźć wolne terminy. System daje przejrzysty obraz zrealizowanych świadczeń i jest zindywidualizowany. Najważniejsza jednak cecha to dostępność z każdego miejsca, gdzie jest Internet. Kiedy jestem na konferencji w innym mieście mam dostęp do programu z iPada i mogę przeglądać dokumentację.
Usługa, jaką oferuje Mediporta znacznie ułatwia pracę lekarza, program jest czytelny i prosty w obsłudze. Korzystanie z szablonów i podpowiedzi skraca czas konieczny do wprowadzania danych, który następnie można poświęcić na dłuższą rozmowę z pacjentem. Ale naprawdę dużym atutem jest dostęp do portalu z dowolnego miejsca: można modyfikować dane i sprawdzać kalendarz wtedy gdy tylko jest taka potrzeba, nawet gdy dzwoni pacjent można mieć dostęp do jego kartoteki praktycznie w każdym miejscu i o każdym czasie. Serdecznie polecam.
System Mediporta jest czytelny i bardzo prosty w obsłudze, a dodatkowym plusem jest to, że znajduje się w chmurze. Dzięki temu możliwa jest praca nad rozliczeniami poza godzinami największego obciążenia systemów NFZ. Podczas wdrożenia pracownicy firmy pomagali nam rozliczać świadczenia. Na każda naszą prośbę dokonywali niezbędnych modyfikacji systemu. Pracownicy Mediporta są bardzo mili i uprzejmi, co ułatwia naszą współpracę.
System Mediporta został świadomie przez nas wybrany w wyniku prawie rocznych poszukiwań na rynku. Wybór był trafny, spełnił nasze wszystkie oczekiwania. Teraz nie mamy problemów z utrzymaniem serwera, robieniem kopii zapasowych, instalowaniem piątej w danym miesiącu aktualizacji programu, bez której nie jest możliwe rozliczenie zNFZ. Rozwiązanie jest wygodne i eleganckie. W programie bardzo wygodnie pracuje się na urządzeniach mobilnych. Korzystając z iPada można bez problemu przeglądać i wprowadzać dane.
Więcej informacji temat wdrożenia znajduje się w wywiadzie z p. Zbigniewem Ruskiem, opublikowanym na blogu Mediporta: Wywiad z Fundacją Droga o wdrożeniu systemu Mediporta.
Część dostawców systemów medycznych może proponować zdalny dostęp w oparciu o technologie takie jak VPN (wirtualne sieci prywatne) lub RDP/VNC (zdalny dostęp do pulpitu). Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Na co zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie dla przychodni, w którym zwracamy uwagę na poważne wady tych rozwiązań:
Mnogość loginów i haseł koniecznych do zapamiętania w tym przypadku to nie jedyna niedogodność tego rozwiązania. Kolejne związane są z kosztami, bezpieczeństwem i dostępnością.
Uzupełnij wszystkie dane, abyśmy mogli wysłać wersję demo dostosowaną do Twojej placówki.
Teraz możesz zobaczyć, jak działa Mediporta. W każdej chwili możesz skorzystać z szeregu wskazówek i przewodników zawartych w programie.
Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej placówki.
Wybierz swoją specjalizację, aby uzyskać dostęp do wersji demo najlepiej ilustrującej możliwości systemu Mediporta w Twojej działalności. Dostęp prześlemy e-mailem po wypełnieniu formularza.
Administratorem danych osobowych jest Mediporta Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Władysława Reymonta 35. Dane podane w formularzu DEMO będą przetwarzane w celu otrzymania wiadomości email z dostępem do wersji demonstracyjnej systemu, a także późniejszego kontaktu biznesowego w tej sprawie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, aby otrzymać dostęp do DEMO.
Przetwarzanie danych odbywa się za Twoją zgodą, którą możesz cofnąć w dowolnym momencie. Dane te będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.
Komunikacja z pacjentem jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej. Odpowiednia komunikacja pomaga zbudować zaufanie, zapewnia pacjentowi poczucie zrozumienia i wsparcia, a także ułatwia wymianę istotnych informacji dotyczących zdrowia. Placówki medyczne coraz częściej wykorzystują nowe technologie aby kontaktować się ze swoimi pacjentami. Popularność zdobywają wiadomości SMS-owe oraz wiadomości e…
W naszym artykule pragniemy zwrócić uwagę na automatyczne wykonywanie kopii zapasowych oprogramowanie medycznego w gabinetach i przychodniach lekarskich. Kwestia bezpieczeństwa tak wrażliwych danych medycznych jest niezwykle istotną kwestią. Będąc właścicielem działalności medycznej musimy pamiętać, że przepisy ściśle regulują okres przez jaki dane medyczne historii choroby pacjentów powinny być…